Urmărește-ne în Social Media

Șatra B.E.N.Z. - #traparmy

Șatra B.E.N.Z., trupa românească formată din Lu-K Beats, Killa Fonic, Super ED, NOSFE și Keed, a lansat videoclipul noului single ”#traparmy”.

E calm în bârlogul Șatrei B.E.N.Z., calmul de după ofensivă. Lu-k Beats iși dă jos epoleții, Keed rasucește cu măiestrie gloanțe psihedelice, Killa Fonic desface pachetul (nici de data asta DIICOT-ul nu l-a văzut), NOSFE cere fără odihnă beat-uri pe care să incapă, in timp ce undeva la umbră Super ED o iubește indiscret pe Maria. Sunt mulțumiți de atacul de ieri, când la orele 21:00 ARMATA TRAP (#traparmy) a infamei Șatre a luat cu asalt nemilos matricea internetului, s-a propagat și se propagă in măruntaiele lui până ce ultimul ungher de cod va fi infectat cu TRAP.

Nu ai cum să oprești ARMATA ȘATREI. Poți în schimb să-i fii martor, să-i experimentezi puterea, să împarți ce ai văzut cu restul și dacă ești demn de blazonul ei, să te alături.

#traparmy E AICI! Stâng-Drept-Stâng, Stâng-Drept-Stâng.

Comentarii

Concerte & turnee

Program SAGA Festival 2024: în ce zile vor cânta headlinerii evenimentului?

Au mai rămas câteva zile până la cea de-a patra ediție a festivalului SAGA, ce va avea loc la Romaero în perioada 5-7 iulie. Toți iubitorii de muzică vor avea ocazia să asculte peste 150 de cântăreți, mulți dintre ei concertând pentru prima oară în România. Te invităm să afli când vor urca pe scenă artiștii tăi preferați.

Publicat

pe

SAGA Festival 2023
SAGA Festival 2023 │ FOTO: Alex Vlad Covaci / InfoMusic.ro

Nicki Minaj va concerta pentru prima oară în România și va fi cap de afiș la SAGA Festival. Artista marchează o premieră în Europa de Est, adăugând România pe lista țărilor în care va cânta în cadrul turneului "Pink Friday 2 World Tour".

Alte premiere naționale la SAGA Festival 2024

Cântărețul și compozitorul israelian Dennis Lloyd, care a cucerit topurile cu piesa "Nevermind" din 2016 vine, de asemenea, pentru prima dată în România, pe scena SAGA 2024.

Nico Moreno, producătorul și DJ-ul de techno industrial în vârstă de 24 de ani, va ajunge și el pentru prima dată în țara noastră.

Pe scena SAGA vor urca și artiști care au fost prezenți la edițiile din anii trecuți, precum Armin van Buuren, Loreen, ARTBAT, James Hype, Indira sau Deborah de Luca.

Artiști români la SAGA Festival

România va fi reprezentată pe scena SAGA de anul acesta de artiști consacrați ca Smiley, Paraziții, Subcarpați, Mihail sau The Motans.

Program SAGA Festival 2024:

Vineri, 5 iulie

Mainstage

  • 18:00 - 18:55 - Manuel Riva
  • 19:00 - 20:00 - Smiley
  • 20:15 - 21:15 - Subcarpați
  • 21:30 - 22:15 - Loreen
  • 22:30 - 23:30 - Rita Ora
  • 23:45 - 23:55 - Saga Show
  • 23:55 - 01:10 - Sickick
  • 01:10 - 01:20 - Saga Drone Show
  • 01:20 - 02:30 - Hardwell
  • 02:35 - 04:00 - Will Sparks

Techno Stage

  • 22:00 - 23:30 - Pascal Jr.
  • 23:30 - 01:00 - Ida Engberg
  • 01:00 - 02:30 - Mau P
  • 02:30 - 05:30 - Deborah De Luca
  • 05:30 - 07:00 - I Hate Models

Urban Stage

  • 17:00 - 18:30 - Deejay Lovin
  • 18:30 - 20:00 - ZO
  • 20:00 - 20:45 - Marko Glass & BVCOVIA
  • 20:45 - 21:15 - Deejay Lovin
  • 21:15 - 22:00 - Vescan
  • 22:00 - 22:30 - Deejay Lovin
  • 22:30 - 23:30 - Șatra B.E.N.Z.
  • 23:30 - 00:00 - Deejay Lovin
  • 00:00 - 01:00 - Oscar
  • 01:00 - 01:30 - Deejay Lovin
  • 01:30 - 02:15 - IAN
  • 02:15 - 04:00 - Bad & Boujee

House Stage

  • 18:30 - 20:00 - Dobrikan
  • 20:00 - 21:30 - Baggi
  • 21:30 - 23:00 - Brad Brunner
  • 23:00 - 02:00 - Loco Dice
  • 02:00 - 04:00 - Syreeta

Bus Stage

  • 17:00 - 17:45 - ODC
  • 17:45 - 18:30 - Luka
  • 18:30 - 19:15 - Lxcian
  • 20:00 - 20:45 - Addi
  • 20:45 - 21:30 - Dulka
  • 21:30 - 22:15 - Anirii Vanilli
  • 22:15 - 23:00 - CIO:CIU
  • 23:00 - 23:45 - Just Eddie
  • 23:45 - 00:30 - Christian Thomson
  • 00:30 - 01:30 - Hutson
  • 01:30 - 02:30 - Hreez
  • 02:30 - 03:15 - Eric CRB
  • 03:15 - 04:00 - DJ Andrew
  • 00:40 - 04:45 - Dwarf

Plane Stage

  • Secret Line-up

Sâmbătă, 6 iulie

Mainstage

  • 17:30 - 18:45 - Sllash & Doppe
  • 19:00 - 20:00 - Mihail
  • 20:30 - 21:30 - The Motans
  • 22:00 - 23:00 - Raye
  • 23:20 - 23:30 - Saga Show
  • 23:30 - 01:00 - Claptone
  • 01:00 - 01.10 - Saga Drone Show
  • 01:10 - 02:40 - James Hype

Techno Stage

  • 22:00 - 23:00 - Adin
  • 23:00 - 01:00 - Miss Monique
  • 01:00 - 03:30 - Artbat
  • 03:30 - 05:00 - Patrick Mason
  • 05:00 - 07:00 - Indira Paganotto

Urban Stage

  • 17:00 - 18:00 - ZO
  • 18:00 - 19:30 - Aqquanox
  • 19:30 - 20:00 - Deejay Lovin
  • 20:00 - 20:45 - IDK
  • 20:45 - 21:15 - Deejay Lovin
  • 21:15 - 21:45 - Killa Fonic
  • 21:45 - 22:00 - Deejay Lovin
  • 22:00 - 22:20 - Dan Gerosu
  • 22:20 - 22:40 - Alan
  • 22:40 - 23:10 - Deejay Lovin
  • 23:10 - 00:10 - Paraziții
  • 00:10 - 01:10 - FC DNB
  • 01:10 - 03:10 - Emergency Meeting

House Stage

  • 17:00 - 18:30 - Kiddo
  • 18:30 - 20:00 - Rhem
  • 20:00 - 22:00 - Jaden Bojsen
  • 22:00 - 00:00 - Hitty
  • 00:00 - 02:00 - LP Giobbi
  • 02:00 - 04:00 - Wade

Bus Stage

  • 17:00 - 17:45 - Marik
  • 17:45 - 18:30 - K-Line
  • 18:30 - 19:15 - S.T.O.I.K.A.
  • 19:15 - 20:00 - Anra
  • 20:00 - 20:45 - Mykex
  • 20:45 - 21:30 - Mowgli
  • 21:30 - 22:15 - Natia
  • 22:15 - 23:00 - Claudiu Bordeianu
  • 23:00 - 23:45 - Saw C
  • 23:45 - 00:30 - Adyaan
  • 00:30 - 01:30 - Another DJ B2B Anton
  • 01:30 - 02:30 - Bakov
  • 02:30 - 03:15 - Melku
  • 03:15 - 04:00 - Botea și Alex Doman
  • 04:00 - 04:45 - Cosmin Richea

Plane Stage

  • Secret Line-up

Duminică, 7 iulie

Mainstage

  • 18:00 - 19:00 - Satoshi
  • 20:15 - 21:15 - Dennis Lloyd
  • 23:00 - 23:10 - Saga Show
  • 23:10 - 00:30 - Nicki Minaj
  • 00:30 - 00:35 - Saga Drone Show
  • 01:10 - 02:40 - Armin Van Buuren
  • 03:00 - 04:00 - Sub Zero Project

Techno Stage

  • 22:00 - 23:00 - Optick
  • 23:00 - 01:00 - Mahony
  • 01:00 - 03:00 - Paco Osuna
  • 03:00 - 04:30 - Nico Moreno
  • 04:30 - 06:00 - Dyen

Urban Stage

  • 17:00 - 18:30 - Deejay Lovin
  • 18:30 - 20:30 - ZO
  • 20:30 - 21:15 - Amuly & Ruby
  • 21:15 - 21:30 - Ruby
  • 21:30 - 22:15 - Azteca
  • 22:15 - 22:30 - Deejay Lovin
  • 22:30 - 23:15 - Rava
  • 23:15 - 00:45 - Brokn & Exposure
  • 00:45 - 01:45 - Nane & Ruby
  • 01:45 - 02:00 - Deejay Lovin
  • 02:00 - 03:00 - MGL

House Stage

  • 17:00 - 18:30 - Dumad B2B BIGP
  • 18:30 - 20:00 - Afgo & Lemon
  • 20:00 - 21:30 - Avalan Rokston
  • 21:30 - 23:00 - Fred Lenix
  • 23:00 - 01:00 - 8KAYS
  • 01:00 - 04:00 - Mind Against

Bus Stage

  • 17:00 - 17:45 - Crisko
  • 17:45 - 18:30 - Răzvan Moldovan
  • 18:30 - 19:15 - Drew Helyan
  • 19:15 - 20:00 - E.D.NA
  • 20:00 - 20:45 - Hadriani
  • 20:45 - 21:30 - Adriax
  • 21:30 - 22:15 - Cristian Rujoi
  • 22:15 - 23:00 - Mixah
  • 23:00 - 23:45 - Reman
  • 23:45 - 00:30 - Skyshot
  • 00:30 - 01:30 - Aruxia
  • 01:30 - 02:30 - Borkaus
  • 02:30 - 03:15 - Zenth
  • 03:15 - 04:00 - Paura
  • 00:40 - 04:45 - John Kroon

Plane Stage

  • Secret Line-up
Citește în continuare