Urmărește-ne în Social Media
Horia Brenciu - My Way (Crăciunul începe cu mine)

Killa Fonic - FVCK

Killa Fonic a lansat "FVCK", o piesă prin care își scoate la iveală amprenta italiană și se joacă cu diverse maniere de interpretare și stiluri muzicale.

"FVCK" a fost scrisă de Killa Fonic, muzica compusă de Killa Fonic, Hueala, Armand Popa, producția a fost realizată, de asemenea, de Hueala, iar mix & master-ul a fost realizat de Lu-K Beats. Piesa este acompaniată de un videoclip regizat de David Mogan și Killa Fonic, pe baza unui concert gândit de Killa.

"<<FVCK>> este o piesă ce vorbește despre împingerea emoțiilor tale până în momentul în care devin superputeri, în timp ce te simți sexy în interiorul tău și până când persoana care te dorește sexual începe să-și piardă hainele în lumina zilei. Instrumentul a fost realizat de un tânăr producător incredibil Hueala, iar partea finală a chitarei solo a fost realizată de Armand Popa. Lu-K Beats a păstrat sunetul pe care mi l-am dorit pentru procesul de mix and master", a declarat Killa Fonic.

Creativitatea, lejeritatea muzicală și onestitatea brutală îl fac pe Killa Fonic un artist unic în România. Și-a început cariera muzicală în proiectul Șatra B.E.N.Z., alături de care a lansat albumele O.$.O.D. 1 și 2. Artistul a început să lanseze materiale solo înainte de a părăsi grupul în 2019, mai exact albumele "Ramses 1989", "Lamă Crimă", "Emotiv Munteana" și "Trendsetter". Ulterior, acesta a mai înregistrat încă 5 albume: "III", "BeetleJuice", "2089", "Terra Vista" și "Osvaldo".

Printre cele mai de succes piese semnate de artist se numără "Bambolina" feat. Carla's Dreams, "Miami Bici", "Go Gettas" feat. Nane & Azteca & bbno$, "MAMBO", "Richie Rich", "NIMENI", "Lucifer", "HAOLO" feat. Nane. Killa a colaborat cu nume sonore din industria muzicală românească, precum ADDA, Irina Rimes, Damian Drăghici, Raluka, Smiley, DOC, Connect-R, Liviu Teodorescu, AMI, etc. Colaborarea sa cu Delia pentru piesa "Cum am știut" a fost un real succes, ajungând în Top 10 cele mai difuzate piese pe radio săptămânal de la lansare și până în prezent. În plus, piesa a petrecut 20 de săptămâni în Top 10 cele mai difuzate piese de pe TV.

La sfârșitul lui 2022, Killa Fonic a lansat albumul "Osvaldo", o combinație de sunete old school, trap și jazz, iar anul acesta fanii s-au putut bucura și de varianta deluxe, pe care se regăsesc colaborări cu artiști precum Puya, Cabron și Holy Molly. În această vară, trapperul a lansat EP-ul experimental "SS1000", în care se regăsesc colaborări cu artiști precum RAVA și 911, iar recent, Killa Fonic a colaborat cu Drei și Rick Ross pentru piesa "Bands".

Comentarii

Muzică nouă

Antonia are o colaborare cu Killa Fonic; Ascultă "S.O.S." - AUDIO

Antonia își surprinde fanii cu o colaborare neașteptată. Piesa "S.O.S.", lansată inițial în versiune solo, are acum și o variantă cu Killa Fonic. Antonia se declară foarte fericită să cânte alături de "un artist care a inspirat o generație întreagă", Killa, la rândul său, mulțumindu-i Antoniei pentru apreciere.

Publicat

pe

Antonia şi Killa Fonic - "S.O.S." (Artwork)
Antonia şi Killa Fonic - "S.O.S." (Artwork) │ FOTO: Captură YouTube

Compusă de Florian Rus (muzică, text) împreună cu Antonia (muzică, text), Killa Fonic (muzică, text) și Alex Cotoi (muzică, producție), piesa "S.O.S." descrie o relație de iubire în care aparențele înșeală. Chiar dacă ea pare deranjată de avansurile lui, în realitate și le dorește.

"Piesa asta e specială pentru mine! So happy to have Killa Fonic on it! He killed it, as always. (Traducere: Sunt atât de fericită să-l am pe Killa Fonic pe piesă. A rupt, ca de obicei.) Un artist care a inspirat o generație întreagă și care ridică mereu vibe-ul la next level. Sper să vă placă la fel de mult cum ne place nouă. We LOVE it (Traducere: O iubim)", a spus cu entuziasm Antonia într-un mesaj publicat pe Instagram.

Killa Fonic s-a arătat și el încântat de colaborare.

"Mulțumesc surioara! Dansez în timp ce scriu asta!", a răspuns în comentarii Killa.

AUDIO: Antonia x Killa Fonic - "S.O.S."

Versiunea solo a piesei "S.O.S." a fost lansată în septembrie, împreună cu un videoclip regizat de Moza.

"Iubirea: de multe ori, un rollercoaster de trăiri și emoții, cu ups and downs. <<S.O.S.>> este povestea unei fete care a suferit în trecut din dragoste, dar acum a întâlnit pe cineva de care simte că se îndrăgostește. Se teme de iubire și fuge pentru că nu mai vrea să sufere din nou", spunea Antonia în comunicatul de lansare a piesei.

Antonia este una dintre cele mai apreciate artiste din România. Printre cele mai cunoscute piese ale sale sunt "Morena", "Jameia", "Marabou", "Wild Horses", "Iubirea mea", "Trika Trika". Artista are, de asemenea, colaborări cu Faydee, Puya, Connect-R, Jay Sean, INNA, Alex Velea, Oscar. Cu un stil muzical fresh, care îmbină influențe pop, dance și R&B, Antonia este recunoscută pentru energia sa scenică și autenticitatea artistică.

Versatilitatea muzicală și sinceritatea brutală fac din Killa Fonic un artist inedit. A debutat în proiectul Șatra B.E.N.Z. și a continuat să își construiască cariera solo, lansând până acum 10 albume de succes. Colaborarea cu Delia pentru "Cum am știut" a devenit hit, iar piesa "Miami Bici" a dominat clasamentele în 2020.

Citește în continuare

Concerte & turnee

Killa Fonic cântă piesele de pe noul EP "Por La Plata Y Por Amor" în Expirat, pe 5 noiembrie

Pe 5 noiembrie, la Expirat, Killa Fonic transformă scena într-un ritual sonor între lumi, între prezent și ceea ce urmează. Publicul va vibra pe frecvențe grele și va asculta versuri care ard tot ce e fals. Noul EP "Por La Plata Y Por Amor" va fi prezentat în versiune live.

Publicat

pe

Killa Fonic - "Por La Plata Y Por Amor"
Killa Fonic - "Por La Plata Y Por Amor" │ FOTO: Copertă EP

Pe noul său material, "Por La Plata Y Por Amor", Killa Fonic explorează frumusețea naturală a emoției și a expresiei, aducând un omagiu femeilor precum tuturor florilor din lume – simboluri ale grației, misterului și forței vitale. EP-ul devine astfel o declarație de dragoste pentru artă, natură și sufletul feminin, o călătorie în care fiecare piesă pulsează de viață și dorință de libertate.

Proiectul reunește șase piese originale – "Demonio", "Ele", "Lapis lazuli", "Dive in", "Bebesita" și "Soarele și ploaia" – toate compuse și scrise de Killa Fonic, cu producții semnate de LU-K Beats ("Demonio", "Bebesita”), Andrew Barabancea ("Ele", "Lapis lazuli", "Soarele și ploaia") și Costel Dominteanu – DOMINO ("Dive in”, "Soarele și ploaia"). Fiecare dintre cei trei producători contribuie la universul sonor vibrant și pasional al materialului.

"Un alt ep de 6 piese botezat "Por La Plata Y Por Amor" se manifestă ca un portal către lumea latino, făcând cinste instrumentelor prin chimia pasională cu acestea și cinste femeilor precum tuturor florilor din lume!", spune Killa Fonic.

Întregul EP va putea fi ascultat în cadrul concertului din Expirat, de pe 5 noiembrie.

Prețurile biletelor la concertul Killa Fonic din Expirat:

  • Early Bird - 83,39 lei (Stoc epuizat)
  • First Wave - 104,24 lei
  • Last Wave - 125,09 lei

Creativitatea artistică, versatilitatea muzicală și sinceritatea brutală fac din Killa Fonic un artist unic în România. A debutat în proiectul Șatra B.E.N.Z. și a continuat să își construiască cariera solo, lansând până acum 10 albume de succes. Colaborarea sa cu Delia pentru "Cum am știut" a fost un real succes, iar piesa "Miami Bici" a dominat clasamentele în 2020, fiind desemnată Top Romanian Track.

Recent, Killa Fonic a lansat prima sa colaborare alături de Andra pentru piesa "Parfum de damă", dar și un nou album, "Radiofonic". Discul include 21 de piese semnate de artist în care prezintă vastele sale personalități muzicale.

Citește în continuare

Albume noi

Killa Fonic dă iubirii aromă latino pe EP-ul "Por La Plata Y Por Amor"

Killa Fonic lansează un nou capitol muzical plin de culoare și senzualitate - "Por La Plata Y Por Amor". EP-ul include 6 piese care se manifestă ca un portal către lumea latino.

Publicat

pe

Killa Fonic - "Por La Plata Y Por Amor"
Killa Fonic - "Por La Plata Y Por Amor" │ FOTO: Copertă EP

Pe noul său material, Killa Fonic explorează frumusețea naturală a emoției și a expresiei, aducând un omagiu femeilor precum tuturor florilor din lume – simboluri ale grației, misterului și forței vitale. EP-ul devine astfel o declarație de dragoste pentru artă, natură și sufletul feminin, o călătorie în care fiecare piesă pulsează de viață și dorință de libertate.

Proiectul reunește șase piese originale – "Demonio", "Ele", "Lapis lazuli", "Dive in", "Bebesita" și "Soarele și ploaia" – toate compuse și scrise de Killa Fonic, cu producții semnate de LU-K Beats ("Demonio", "Bebesita”), Andrew Barabancea ("Ele", "Lapis lazuli", "Soarele și ploaia") și Costel Dominteanu – DOMINO ("Dive in”, "Soarele și ploaia"). Fiecare dintre cei trei producători contribuie la universul sonor vibrant și pasional al materialului.

"Un alt ep de 6 piese botezat "Por La Plata Y Por Amor" se manifestă ca un portal către lumea latino, făcând cinste instrumentelor prin chimia pasională cu acestea și cinste femeilor precum tuturor florilor din lume!", spune Killa Fonic.

Tracklist "Por La Plata Y Por Amor" - Killa Fonic:

  1. "Demonio"
  2. "Ele"
  3. "Lapis lazuli"
  4. "Dive in"
  5. "Bebesita"
  6. "Soarele și ploaia"

AUDIO: Killa Fonic - "Por La Plata Y Por Amor" (EP complet)

Creativitatea artistică, versatilitatea muzicală și sinceritatea brutală fac din Killa Fonic un artist unic în România. A debutat în proiectul Șatra B.E.N.Z. și a continuat să își construiască cariera solo, lansând până acum 10 albume de succes. Colaborarea sa cu Delia pentru "Cum am știut" a fost un real succes, iar piesa "Miami Bici" a dominat clasamentele în 2020, fiind desemnată Top Romanian Track.

Recent, Killa Fonic a lansat prima sa colaborare alături de Andra pentru piesa "Parfum de damă", dar și un nou album, "Radiofonic". Discul include 21 de piese semnate de artist în care prezintă vastele sale personalități muzicale.

Citește în continuare
Horia Brenciu - My Way (Crăciunul începe cu mine)

CONCERTELE LUNII