Cele mai așteptate concerte în România și recomandăriCele mai importante concerte în Romania în 2019 Ian Gillan, solistul Deep Purple în concert la Cluj-Napoca pe 10 decembrie 2019Poze concert Deep Purple la Cluj-Napoca - 2019 Laura Bretan intervievată de InfoMusic pe 3 decembrie 2019Cu gândul la 2020, Laura Bretan vorbește despre majorat, viitorul album și un turneu extins INFO CONCERT:
Electric Castle Festival 2020
INFO CONCERT:
Summer Well 2020
INFO CONCERT:
Avishai Cohen
INFO CONCERT:
Celine Dion

UNTOLD Festival 2019 la Cluj Arena

Raportează erori Data: joi, 1 august 2019- duminică, 4 august 2019Ora de incepere: 00:00 Loc:
Cluj Arena,
Cluj-Napoca 29141
Organizator: Untold Facebook: Evenimentul oficial pe Facebook

Cea de-a cincea ediție UNTOLD Festival va avea loc la Cluj-Napoca în primul weekend din luna august, mai exact între 1-4 august 2019. Surpriza ediției aniversare a festivalului este Robbie Williams, care va urca pe scena principală a festivalului.

Primii artiști anuntați în line-up-ul festivalului sunt: Martin Garrix, David Guetta, Dimitri Vegas&Like Mike, Armin van Buuren, Timmy Trumpet, Bastille, James Arthur, Oscar and The Wolf, Loco Dice, Solomun, Andy C, Borgore, Chase&Status, Boris Brejcha, Rusko, Tale of US și Sub Focus B2B Wilkinson, Pendulum DJ Set B2B Friction, Camo&Krooked Live.

Harta festivalului UNTOLD 2019

Program pe zile UNTOLD 2019:

Joi, 1 august

Main Stage:

  • 17:00 - Partidul Kiss FM
  • 19:30 - Smiley
  • 20:45 - Tove Lo
  • 22:00 - James Arthur
  • 23:15 - TUJAMO
  • 01:00 - W&W
  • 2:45 - Dimitri Vegas & Like Mike
  • 4:00 - 3 Are Legend
  • 4:30 - Steve Aoki

Galaxy: 

  • 21:00 - Floog
  • 23:00 - OXIA
  • 01:00 - Loco Dice
  • 03:30 - Joseph Capriati
  • 06:00 - Ana Tur

Alchemy:

  • 17:00 - Zo
  • 19:00 - K-LU
  • 21:00 - Șatra B.E.N.Z
  • 22:00 - Grasu XXL Live
  • 23:00 - Roni Size
  • 00:30 - Camo & Crooked Live
  • 02:00 - Pendulum DJ Set B2B Friction

Daydreaming:

  • 14:00 - IV-IN
  • 15:30 - AKOS
  • 17:00 - Davian
  • 19:00 - Ocean VS Orienatlis
  • 21:00 - Audiofly
  • 00:00 - Monolink
  • 01:30 - Lum
  • 03:30 - Behrouz
  • 05:30 - Viken Arman

Fortune:

  • 21:00 - TINLICKER
  • 22:30 - Ruben De Ronde
  • 23:30 - ARTY PRES. ALPHA 9
  • 00:30 - Cosmic Gate
  • 01:45 - Christina Novelli Live
  • 02:00 - Craig Connelly
  • 03:00 - Marco V
  • 04:00 - Johan Gielen
  • 05:00 - Allen Watts & Alessandra Roncone

Forest:

  • 17:30 - Satellites
  • 19:00 - Zimbru
  • 20:30 - Funkorporation
  • 22:00 - Alborosie & Shengen Clan
  • 00:00 - Morcheeba

Time:

  • 14:00 - NINHO B2B James Aki
  • 15:30 - DJ BEATREKER
  • 16:00 - DJ L
  • 17:00 - DIGITALOVE
  • 18:30 - Moonsound
  • 20:00 - Andre Rizo
  • 21:30 - Paul Damixie
  • 23:15: Kilngande
  • 00:30 - Kristian Nairn
  • 01:30 - NUSHA B2B T78
  • 03:30 - Vali Bărbulescu
  • 05:00 - Maestros Del Ritmo

Earth Spirit:

  • 18:00 - Andy Benz
  • 19:30 - Air Ceremony
  • 20:30 - Radia
  • 21:30 - Phillipe Dib's Desert Mind
  • 23:00 - Ancestral Blow
  • 00:00 - Indios Beta's The Flight Of Aguila And The Condor
  • 02:00 - DJ Session

Vineri, 2 august

Main Stage:

  • 17:00 - Basska
  • 18:15 - Subcarpați & Grup Iza
  • 19:30 - Stormzy
  • 21:00 - Busta Rhymes
  • 22:15 - Timmy Trumpet
  • 00:00 - Armin Van Buuren

Galaxy:

  • 21:00 - Andrew Meller
  • 23:00 - Lehar
  • 01:30 - Solomun
  • 04:30 - Boris Brejcha
  • 06:30 - Elax

Alchemy:

  • 17:00 - DJ Snow & MC Agent
  • 18:45 - Nane
  • 20:00 - Showcase Culese din Cartier
  • 23:30 - Nero DJ Set
  • 01:00 - Borgore
  • 02:30 - Chase & Status DJ Set

Daydreaming:

  • 14:00 - ESAUNUE
  • 16:00 - Darai Lama
  • 18:45 - Kerala Dust
  • 20:30 - BLOND:ISH B2B YOKOO
  • 23:00 - Acid Pauli
  • 02:00 - Damian Lazarus
  • 04:00 - Lovestuckk
  • 06:30 - TIMUJIN

Fortune:

  • 21:00 - Jody Wisternoff
  • 22:30 - CID INC
  • 00:00 - Grum
  • 01:30 - Dave Seaman
  • 03:00 - Sebastien Leger
  • 04:30 - Undercatt

Forest:

  • 17:30 - Heion Live Set
  • 19:30 - Karpov Not Kasparov
  • 21:00 - Komraus
  • 22:30 - The Motans
  • 23:45 - Akua Naru

Time:

  • 14:00 - DJ Dark B2B Mentol
  • 15:30 - Volt
  • 16:30 - Matt
  • 17:30 - Marc Rayen
  • 18:30 - Boehm
  • 20:00 - Jack Perry
  • 21:30 - Tom Novy
  • 23:00 - Swanky Tunes
  • 00:30 - Skiy
  • 02:00 - Scarlett Etienne
  • 03:30 - Goncalo
  • 05:00 - No Parachute
  • 06:30 - Jayraa

Earth Spirit:

  • 18:00 -  Andy Benz
  • 19:30 - Water Strings
  • 20:30 - River Flow
  • 21:30 - Indios Beta's The Sea of Emotions
  • 23:30 - Radia
  • 00:30 - Phillipe Dib's Sailors
  • 02:00 - DJ Session

Sâmbătă, 3 august

Main Stage

  • 17:00 – Pascal Junior
  • 18:00 – Manual Riva
  • 19:00 – The Avener
  • 21:00 – Oscar and The Wolf
  • 22:30 – Bastille
  • 23:45 – Danny Avila X Flying Steps
  • 01:10 – Don Diablo
  • 02:45 – Fedde Le Grand

Galaxy

  • 21:00 – Artbat
  • 00:30 – Paul Kalkbrenner live
  • 02:30 – Tale of Us
  • 05:30 – Mathame

Alchemy

  • 17:00 – DWLS
  • 18:30 – DJ Wicked
  • 19:30 – Shahmen
  • 20:45 – Spike
  • 22:00 – Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra
  • 23:00 – Congo Natty DJ Set
  • 00:30 – Rusko
  • 02:00 – Sub Focus B2B Wilkinson

Daydreaming

  • 14:00 – Vasiu
  • 16:00 – DJ Kool
  • 18:30 – Black Motion Live
  • 20:30 – Lee Burridge
  • 23:30 – Bedouin
  • 02:30 – Guy Gerber
  • 05:30 – Marwan

Fortune

  • 21:00 – Miss Monique
  • 22:30 – Ilan Bluestone
  • 23:30 – David Gravell
  • 00:30 – ATB
  • 01:45 – Andrew Rayel
  • 03:00 – Richard Durand
  • 04:00 – Ram & Darren Porter
  • 05:00 – Suncatcher & Exolight

Forest

  • 18:00 – Nopame
  • 19:30 – Soundopamine
  • 21:00 – Mihail
  • 22:30 – Alexandrina
  • 00:00 – Sevdaliza

Time

  • 14:00 – Victhor
  • 16:00 – Mano
  • 18:00 – Dobrikan & AFGO
  • 20:00 – The Model
  • 21:30 – Facundo Mohrr
  • 23:00 – Adrian Eftimie & Optick
  • 01:00 – Markus Homm B2B Mihai Popoviciu
  • 03:00 – Sandrino
  • 05:00 – Sllash & Doppe
  • 06:30 – Rosario Internullo

Earth Spirit

  • 18:00 – Andy Benz
  • 19:00 – Fire Polyrhythm
  • 20:00 – O Solar Storm
  • 21:00 – Philippe Dib’s Wild Power
  • 23:00 – Radia
  • 00:00 – Indios Beta’s Volcano
  • 02:00 – DJ Session

Duminică, 4 august

Main Stage

  • 18:00 – Kungs
  • 19:45 – Tinnie Tempah
  • 21:30 – Robbie Williams
  • 23:00 – Nicky Romero
  • 00:30 – David Guetta
  • 02:15 – Martin Garrix
  • 04:00 – Ummet Ozcan

Galaxy

  • 21:00 – Mahony
  • 00:30 – Seth Troxler
  • 03:30 – Jamie Jones B2B Martinez Brothers

Alchemy

  • 17:00 – Jaheyo
  • 18:30 – DJ Undoo & DJ Faibo X
  • 20:00 – El Nino
  • 21:00 – Macanache
  • 22:00 – Paraziții
  • 23:00 – A. Skillz B2B Krafty Kuts
  • 01:30 – Dub FX
  • 03:00 – Andy C & Tonn Piper

Daydreaming

  • 14:00 – Vlademir
  • 16:00 – Bross
  • 18:30 – Sabo & Goldcap
  • 21:30 – Black Coffee
  • 23:30 – Vander
  • 01:30 – Lazare Hoche
  • 03:30 – Matthew Dekay
  • 05:30 – Gorje Hewek & Izhevski

Fortune

  • 19:00 – Bogdan Vix & Claudiu Adam & Airborn
  • 20:30 – The Thrillseekers pres. Hydra
  • 21:30 – Markus Schulz & Adina Butar live
  • 23:30 – Futurecode (Omnia & Ben Gold)
  • 00:30 – Emma Hewitt live
  • 01:00 – John O’Callaghan
  • 02:00 – Giuseppe Ottaviani live 2.0
  • 03:00 – John Askew
  • 04:00 – Sean Tyas & Alex di Stefano
  • 05:00 – Nikolauss & Starpicker

Forest

  • 17:30 – Danaga
  • 20:30 – Chancha Via Circuito
  • 21:30 – Inner Circle
  • 23:00 – Irie Maffia
  • 00:30 – Tanya Stephens & Royal Roots

Time

  • 14:00 – Drix
  • 15:30 – Vladimir B2B Adrian Saguna
  • 17:00 – Albwho B2b Andrew Dum
  • 18:30 – Farius
  • 20:00 – Zwette
  • 21:30 – Arias
  • 23:00 – Nora En Pure
  • 00:30 – Anotr B2B Toman
  • 02:00 – Jay Medvedeva
  • 03:30 – Steff Da Campo
  • 05:00 – Two Pauz
  • 06:30 – Stefan Biniak

Earth Spirit

  • 18:00 – Vazduh & 809DAO live set
  • 20:00 – Ceremony
  • 21:00 – Sacred Plant
  • 22:00 – Cosmos
  • 23:00 – Earth Spirit Philippe Dib & Raida
  • 12:00 – Universe
  • 00:01 – Root’s Celebration
  • 02:00 – DJ Session

Reguli de acces la UNTOLD 2019

În perimetrul festivalului este interzisă intrarea cu următoarele obiecte: ghiozdane, droguri, sticle, biberoane, lasere, genți, spray-uri, cuțite, arme, obiecte contondente, articole pirotehnice, mâncare și băuturi, animale, umbrele (în caz de ploaie se recomandă folosirea pelerinelor), materiale inflamabile sau explozive, aparate foto sau video profesionale, inclusiv orice tip de aparat DSLR, orice tip de obiecte care îi pot răni pe alți participanți.

Este permis accesul cu: poșetă/borsetă (dimensiunea maximă permisă 21cm x 29cm) medicamente, insulină, picături uz medicinal, spray inhalator pentru astm. Orice astfel de produse sunt premise doar dacă sunt însoțite de scrisoare medicală sau orice alt document înlocuitor acesteia și cu maxim o doză zilnică.

Măsuri de siguranță în perimetrul festivalului

Peste 3200 de angajați ai Ministerului Administrației și Internelor (Direcția Generală Management Operațional M.A.I, Jandarmeria Română, Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Poliția Română, Inspectoratul General pentru Emigrări, Agenția Națională Antidrog, Biroul de Combatere a Crimei Organizate, U.P.U Cluj-Napoca) și ai Poliției Locale se vor asigura în cele 4 zile și 4 nopți de festival că sunt respectate măsurile de siguranță.

În plus, în festival vor exista și 750 de agenți de securitate privați. În perimetrul festivalului vor fi amplasate și trei spitale de campanie SMURD și 3 puncte de prim ajutor.

Click: Bilete și abonamente la UNTOLD Festival 2019

Până în prezent s-au vândut peste 67.000 de abonamente la ediția aniversară a festivalului UNTOLD.

  • GENERAL ACCESS - 4 DAY PASS - Phase V - 892,32 lei - SOLD OUT
  • VIP - 4 DAY PASS (18+) - Phase V - 1789,92 lei
  • ONE DAY TICKET DAY 1 - Phase I - 300,96 lei
  • ONE DAY TICKET DAY 2 - Phase I - 385,43 lei
  • ONE DAY TICKET DAY 3 - Phase I - 385,43 lei
  • ONE DAY TICKET DAY 4 - Phase I - 385,43 lei
  • ONE DAY TICKET  VIP DAY 1 - Phase I - 892,32 lei
  • ONE DAY TICKET VIP DAY 2 - Phase I - 892,32 lei
  • ONE DAY TICKET VIP DAY 3 - Phase I - 892,32 lei
  • ONE DAY TICKET VIP DAY 4 - Phase I - 892,32 lei

Opțiuni de cazare la UNTOLD 2019:

  • Camere Premium (Cămin USAMV ) – 2800 RON + taxe/ 4 nopți - baie proprie, 2 persoane în cameră
  • Camere Confort (Cămin UTCN) – 1800 RON + taxe/ 4 nopți - baie proprie, 4 persoane în cameră
  • Camere Confort (Cămin UTCN) – 450 RON + taxe/ 4 nopți - baie proprie, 1 persoană
  • Camere Confort (Cămin UMF) – 600 RON + taxe/ 4 nopți - baie proprie, 1 persoană

Mai multe informații despre facilitățile fiecărei opțiuni de cazare găsiți pe Untold.com/accommodation. După epuizarea locurilor de cazare, organizatorii vor suplimenta cu noi opțiuni.

În 2018 i-am putut vedea la Cluj -Napoca pe Black Eyed Peas, The Prodigy, Bonobo, Afrojack, Armin van Buuren, The Chainsmokers, Jason Derulo, Tiesto s.a.m.d. UNTOLD a atras în 2018 peste 355.000 de spectatori în toate cele 4 zile de festival. După această ediție, evenimentul a fost din nou nominalizat la European Festival Awards, unde în 2015 a fost desemnat BEST MAJOR FESTIVAL.

Cumpără bilete online:

Citește știri/noutăți despre acest eveniment/concert:

Vezi mai multe știri și materiale despre BastilleBorgoreChase & StatusDavid GuettaDimitri Vegas & Like MikeDJ WilkinsonJames ArthurMartin GarrixPendulum

Calendar concerte

<< mai 2019 >>
lmmjvsd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Raportează o problemă legată de eveniment

InfoMusic NU este organizatorul evenimentului și NU comercializează bilete, doar informează, indică linkuri de achiziție sau atunci când este menționat, integrează formulare externe de comandă. Chiar dacă depunem eforturi pentru a vă informa exact cu privire la eveniment, anumite informații pot suferi modificări care nu țin de noi, ci de organizator, platforma de bilete sau de eficiența comunicării publice a acestora. Informațiile tipărite de organizatori pe bilete primează în fața unor informări de presă mai vechi. Feedback-ul transmis mai jos este anonim și ne ajută să actualizăm articolul publicat. Pentru alte scopuri, vezi pagina de contact.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
CLOSE
CLOSE