Urmărește-ne în Social Media

folk, pop, rock, world music

Târgul de Crăciun București 2018

Poster eveniment Târgul de Crăciun București 2018 Poster eveniment Târgul de Crăciun București 2018 │ FOTO: www.facebook.com

Târgul de Crăciun București, eveniment care atrage numeroși vizitatori din țară și din străinătate, se va desfășura în Piața Constituției în perioada 30 noiembrie - 26 decembrie 2018.

Accesul este gratuit

Pentru aproape o lună, Târgul de Crăciun București reprezintă o destinație de neratat pentru cei care vor să experimenteze un Crăciun tradițional, fiind un târg dedicat întregii familii, care transformă centrul capitalei într-un oraș de poveste. Vizitatorii se pot bucura de concerte și spectacole, de un târg tradițional format din peste 100 de căsuțe cu decorațiuni și produse de sezon, precum și de o zonă gastronomică unde pot degusta preparate românești autentice.

Program Târgul de Crăciun București 2018

30 noiembrie - 26 decembrie 2018
PROGRAM ACTIVITĂȚI
TÂRG: 10:00 – 22:00
PATINOAR: 10:00 – 22:00
CARUSEL: 10:00 – 22:00
CASA LUI MOȘ CRĂCIUN: 30 noiembrie – 24 decembrie
CAMPANIE UMANITARĂ: 30 noiembrie – 26 decembrie, 10:00 – 22:00

PROGRAM ARTISTIC
Vineri, 30 noiembrie – aprindere iluminat festiv
18:30 – 19:00 Corul de copii Radio
19:00 – 19:10 Aprinderea iluminatului festiv
19:15 – 20:30 Andrei Tudor Band & All Stars – Monica Anghel, Luminiţa Anghel, Alexandru Anghel, Sanda Ladoşi, Bodo, Aurelian Temişan, Adrian Daminescu, Nico, Nicola, George Miron şi Grupul Vocal „Acapella”
20:40 – 21:10 Proconsul
21:20 – 22:00 Vunk

Sâmbătă, 1 decembrie
18:30 – 21:40 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă şi vedetele de muzică populară: Stana Stepanescu, Răzvan Rados şi Corul „Cuanticum”, Florin Pârlan şi Grupul „Burnasul”, Andra Matei, Mădălina Lupu, Ionuţ Cîrstea, Narcisa Băleanu, Ion Ghiţulescu, Lavinia Goste, Gheorghe Turda, Aneta Stan, Viorica Macovei, Floarea Calotă, Gheorghiţa Nicolae, Radu Ciordaş, Alexandru Pugna, Mariana Anghel, Ansamblul folcloric „Romanați” - coordonator Cristian Velea, Ansamblul folcloric „Perinița” - coordonator Liliana Comana, Școala de dans românesc Larisa și Marin Barbu
21:50 – 22:30 „Unirea, Visul unei Naţiuni” – spectacol special dedicat Zilei Naţionale: Nicolae Furdui Iancu şi Grupul „Crai Nou”, Paula Seling, Proiect K1, Iuliana Tudor, Tuan, Daniel Lazăr, Vlad Rădescu, Sorin Francu, Victoria Cocias

Duminică, 2 decembrie
18:00 – 18:30 Zum
18:35 – 19:35 Opereta Stars
19:45 – 21:00 Dacika
21:00 – 22:00 Holograf

Joi, 6 decembrie – concert dedicat zilei de Sf. Nicolae
17:30 – 17:50 Blană Bombă
18:00 – 18:30 Corul de copii „Picii lu’ Soreasca”
18:40 – 22:00 Concert extraordinar pentru copii: Andreea Bălan & Dancers, Connect-R & Band, Lora & Band, Dancers Crew, Elianne

Vineri, 7 decembrie
18:00 – 18:45 Dimitri’s Bats
18:55 – 19:40 Keo & Band
19:50 – 20:50 Antract
21:00 – 22:00 Bere Gratis

Sâmbătă, 8 decembrie
18:00 – 18:30 Next Ex
18:40 – 19:20 CnM
19:35 – 20:35 Compact B
20:50 – 22:00 Bună seara, Prieteni!

Duminică, 9 decembrie
18:00 – 18:45 Hara
18:55 – 19:40 Celelalte Cuvinte
19:50 – 20:50 Direcţia 5
21:00 – 22:00 Voltaj

Vineri, 14 decembrie
17:00 – 17:25 Grupul Folcloric „Liliacul” din Baia de Aramă, coordonator Elena Mimiș Trancă
17:25 – 17:40 Ansamblul de datini și obiceiuri „Roua” din Cloșani, coordonator Carmen Sarcină
17:40 – 18:20 Ansamblul de datini și obiceiuri „Moșoaiele” din Luncavița – Tulcea, coordonator Gheorghe Trandafir
18:30 – 19:00 Nicola
19:10 – 19:40 Ducu Bertzi
19:50 – 20:20 Narcisa Suciu
20:30 – 21:00 Vasile Şeicaru
21:00 – 22:00 Ştefan Hruşcă

Sâmbătă, 15 decembrie
17:00 – 17:45 Paula Seling şi Cazanoi Orchestra
18:00 – 18:40 Lidia Buble
18:50 – 19:35 Andreea Bănică
19:45 – 20:45 Bosquito
21:00 – 22:00 Andra

Duminică, 16 decembrie
17:00 – 18:20 Tudor Ungureanu și Grupul Folcloric „Ștefan Vodă” din Republica Moldova
Maria și Luminița Stoianov, Daniela Pleșca din Republica Moldova
Grupul Folcloric „Dumbrava Verde”, coordonator Valentina Popa din Republica Moldova
Grupul de dansatori „Bâșchina” din Republica Moldova, coregraf Maxim Bârsan
18:30 – 19:10 Laura Bretan şi Corurile „Bravissimo”, „Meloritm” şi „Alegretto”
19:20 – 20:00 Irina Sârbu Band
20:10 – 20:50 Irina Loghin şi Alesis
21:00 – 22:00 Fuego

Joi, 20 decembrie
17:00 – 17:45 Rockabella
18:00 – 18:40 Toulouse Lautrec
18:50 – 19:35 The Kryptonite Sparks
19:45 – 20:45 byron
21:00 – 22:00 Viţa de Vie

Vineri, 21 decembrie
17:00 – 17:20 Corul psaltic „Tronos” al Catedralei Patriarhale, condus de arhidiacon Mihail Bucă şi Corul de copii „Symbol”
17:30 – 18:10 Ianna Novac & Orchestra
18:20 – 19:10 Aurelian Temişan & Winter Magic Band
19:25 – 20:10 Ovidiu Komornyik & OK Band
20:20 – 21:00 Cezar Ouatu şi Grupul Vocal „Libera”
21:10 – 22:00 Ozana Barabancea & „Lumini Sonore” Orchestra

Sâmbătă, 22 decembrie
17:00 – 17:40 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Dor de la Humor” din Suceava
17:40 – 18:20 Oltița Todircă și Ansamblul folcloric „Ca la noi” din Bacău
18:20 – 19:00 Călin Brăteanu și Ansamblul de datini și obiceiuri din Bucovina
19:00 – 19:30 Ansamblul „Urșii din Comănești” – Bacău
19:30 – 21:00 Orchestra Națională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă și interpreți de muzică populară din Moldova: Mioara Velicu, Grupul „Fabrica de folclor”, condus de Lavinia Goste, Dănuț Onoiu, Angelica Flutur, Daniela Condurache, Ștefan Deaconița
21:00 – 22:00 Invitat special

Duminică, 23 decembrie
17:00 – 17:30 Ansamblul folcloric „Dubașii” din Hunedoara
17:30 – 18:00 Florentina și Petre Giurgi
18:00 – 18:30 Ciprian şi Mihaela Istrate şi Grupul de colindători din Mureş
18:30 – 19:00 Ansamblul folcloric „Tradiții maramureșene”
19:00 – 20:00 Orchestra Națională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă și interpreți de muzică populară din Transilvania: Ciprian Zopota, Daniel Pop, Nineta Popa, Florica Zaha, Nicolae Mureșan, Lavinia Goste
20:00 – 20:30 Cornelia și Lupu Rednic
20:30 – 21:10 Cargo
21:20 – 22:00 Phoenix

Luni, 24 decembrie
Crăciunul românilor din toată țara
17:00 – 17:30 Ansamblul folcloric „Ţara Vrancei” din Focşani
17:30 – 18:00 Ansamblul de datini și obiceiuri „Carpați” din Câmpulung Muscel
18:00 – 18:30 Ion Drăgan și Grupul vocal „Gorjeanca”
18:30 – 19:00 Marioara Man Gheorghe, Grigore Gherman și Grupul folcloric „Mlădițe Ilfovene”
19:00 – 19:30 Ansamblul folcloric „Doina Bascovului” din Pitești
19:30 – 21:00 Viorica Lupu, Gabriel Dumitru, Ion Drăgan, Ștefania Rareș, Viorica Flintașu, Floarea Calotă
21:00 – 22:00 Valentin Uzun Orchestra

Marţi, 25 decembrie

  • 17:00 – 17:40 George Miron, Grupul Vocal „Acapella” şi Andrei Tudor Band
  • 18:00 – 19:00 Adda
  • 19:10 – 19:50 Provincialii
  • 20:00 – 21:00 Damian Drăghici & Friends
  • 21:00 – 22:00 Loredana & Banda Agurida

Miercuri, 26 decembrie

  • 17:30 – 18:00 Ansamblul artistic de copii „Andantino”
  • 18:00 – 18:30 Ansamblul Vocal de Muzică Bizantină „Anton Pann”
  • 18:40 – 20:50 Jinga Bell: Orchestra Metropolitană Bucureşti, condusă de dirijorul Daniel Jinga şi soliştii: Marcel Pavel, Vlad Miriţă, Sanda Ladoşi, Oana Radu, Andrei Lazăr, Ana Cebotari, Elianne, Mihai Mitză Georgescu, Claudia Pavel, Daniel Lazăr, Lora
  • 21:00 – 22:00 Invitat special – Horia Brenciu & HB Orchestra

 

Publicitate

Eveniment adaugat de . Ultima actualizare: 25 decembrie 2018. Ref #119039

Te-ar putea interesa următoarele

The Secret, Ciric

Rocanotherworld 2021

23 iunie 2021
Grădina Urbană

Direcția 5

26 iunie 2021
Quantic Club

Celelalte Cuvinte

27 iunie 2021
Teatrul de Vară din Herăstrău

Pup-o, Mă 2 - Avanpremieră

30 iunie 2021
Quantic Club

Phoenix

30 iunie 2021
Summer Camp Brezoi

Mentor Rock Gathering "În Memoriam Adi Bărar"

2 iulie 2021
Grădina Urbană

VUNK

2 iulie 2021
Beluga Music & Cocktails

Bosquito

2 iulie 2021
Grădina Urbană

Hara

3 iulie 2021
Teatrul de Vară Mihai Eminescu

byron

8 iulie 2021
Teatrul de Vară Mihai Eminescu

Phoenix - concert SYMPHOENIX

8 iulie 2021
Lacul Budeasa

Folk In Festival 2021

9 iulie 2021
Stadionul Moldova din Roman

KULT Fest 2021

9 iulie 2021
Summer Camp Brezoi

Let's MEAT at the Festival

9 iulie 2021
Romexpo

Restart Rock: Cargo, Iris, RoadkillSoda

16 iulie 2021
Grădina de Vară Neptun

Baricada FOLK

16 iulie 2021
Grădina Urbană

Toulouse Lautrec

16 iulie 2021
Teatrul de Vară Mihai Eminescu

The Kryptonite Sparks & Jurjak

22 iulie 2021
Domeniul Știrbey

Summer Well 2021

12 august 2021
Corbii de Piatră

Stonebird Festival 2021

13 august 2021
Plaja Tuzla

Living Rock Festival 2021

20 august 2021
Teatrul Naţional București

Fuego - concert aniversar

23 august 2021
Băile Tușnad

Tușnad Gastro Rock Fest 2021

27 august 2021
Aerodromul Cioca

Music at Flight Festival 2021

27 august 2021
Summer Camp Brezoi

Electric Nights - Summer Camp Brezoi

27 august 2021
Hard Rock Cafe

Celelalte Cuvinte

15 septembrie 2021
Hard Rock Cafe

Vița de Vie Acustic

16 septembrie 2021
Expirat Club

VUNK

28 septembrie 2021
Hard Rock Cafe

Direcția 5

30 septembrie 2021
Hard Rock Cafe

Bosquito

1 octombrie 2021
Hard Rock Cafe

byron

7 octombrie 2021
Hard Rock Cafe

Vița de Vie - electric

10 noiembrie 2021
Hard Rock Cafe

Holograf

11 noiembrie 2021
Sala Palatului

Fuego - Simfonic

29 noiembrie 2021
Sala Palatului

Concert Pop Opera

3 decembrie 2021

AGENDA DE CONCERTE

<< iun. 2021 >>
lmmjvsd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Raportează o problemă legată de eveniment

InfoMusic NU este organizatorul evenimentului și NU comercializează bilete, doar informează, indică linkuri de achiziție sau atunci când este menționat, integrează formulare externe de comandă. Chiar dacă depunem eforturi pentru a vă informa exact cu privire la eveniment, anumite informații pot suferi modificări care nu țin de noi, ci de organizator, platforma de bilete sau de eficiența comunicării publice a acestora. Informațiile tipărite de organizatori pe bilete primează în fața unor informări de presă mai vechi. Feedback-ul transmis mai jos este anonim și ne ajută să actualizăm articolul publicat. Pentru alte scopuri, vezi pagina de contact.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.