Cele mai așteptate concerte în România și recomandări2018: Cele mai importante concerte în România INFO CONCERT:
Summer Well 2019
INFO CONCERT:
Nightwish - 20 de ani
Summer Well 2018: Picnic indie cu topping electro și hip-hop autentic pe scena Red Bull INFO CONCERT:
AWAKE Festival 2018
INFO CONCERT:
BUCHAREST GreenSounds FESTIVAL 2018
INFO CONCERT:
David Garrett

Bucharest Christmas Market 2015 la Piața Universității

Afiş Bucharest Christmas Market 2015 Data: luni, 30 noiembrie 2015- 27 decembrie 2015Ora de incepere: 11:00 Locatie:
Piața Universității,
București 55836
- Vezi adresa si harta
Organizator: CreArt

Aflat la cea de-a patra ediție, Bucharest Christmas Market, vine și în acest an cu multe evenimente festive, specifice sărbătorilor de iarnă, concerte și spectacole, cadouri pentru cei dragi, preparate tradiționale, decorațiuni și produse din toate regiunile țării.

Timp de o lună, între orele 11:00 – 22:00, comercianții din întreaga țară îi așteaptă pe vizitatori în cele 60 de căsuțe, cu o gamă variată de produse: ceramică pictată, icoane, măști tradiționale, jucării din lemn, instrumente muzicale, bijuterii, decorațiuni și ornamente specifice sărbătorilor de iarnă, dulcețuri, miere și siropuri.

De asemenea, în zona gastronomică vor putea fi degustate preparate calde, pregătite cu atenție de gospodine pricepute, după rețete tradiționale transmise din generație în generație. Totodată, unii dintre meșterii prezenți la eveniment vor confecționa în târg obiecte și podoabe, oferind publicului demonstrații prin care vor redescoperi frumusețea artei, tradițiilor și obiceiurilor populare românești.

Cea mai frumoasă căsuță din târg va fi premiată anul acesta la Bucharest Christmas Market. Astfel, în perioada 18-22 decembrie bucureștenii vor putea alege prin vot, la fața locului, cel mai frumos decor, produsele preferate, dar și cea mai călduroasă servire, intrând astfel în cursa pentru premiile oferite de organizatori.

Program Târg de Crăciun

  • 27 noiembrie – 27 decembrie 2015, între orele 11:00 – 22:00
  • 27 noiembrie 2015: între orele 16:00 – 22:00
  • 25 decembrie 2015: între orele 14:00 – 22:00

Casa lui Moș Crăciun

  • 27 noiembrie – 24 decembrie 2015, între orele 11:00 – 13:00 și 17:00 – 20:00

Vizită Moș Crăciun

  • 12 – 24 decembrie 2015, între orele 11:00 – 13:00 și 17:00 – 20:00

Campania umanitară „Dăruieşte, fii mai bun! Şi tu poţi fi Moş Crăciun!...”

  • 27 noiembrie – 20 decembrie 2015, între orele 11:00 - 20:00

Program Artistic

[tab:Marţi, 1 decembrie:]

17:oo - 22.00

  • Orchestra Naţională „Valahia”, dirijor Marius Zorilă şi Tulnicărese Moațele din Câmpeni
  • Sofia Vicoveanca
  • Şcoala de dans românesc Larisa şi Marin Barbu
  • Lavinia Goste
  • Grupul Vocal „Acapella” – condus de George Miron
  • Orchestra Naţională „Valahia”, dirijor Marius Zorilă
  • Traian și Valeria Ilea
  • Laura Lavric
  • Florentina și Petre Giurgi
  • Grupul vocal bărbătesc „Burnasul” din Teleorman
  • Veta Biriş
  • Dinu Iancu Sălăjanu

[tab:Vineri, 4 decembrie:]

18:30 – 21:30

  • Fuego
  • Hara şi Corul „All’s Choir”
  • Paula Seling Grup & Marius Ciprian Pop  

[tab:Sâmbătă, 5 decembrie:]

18:30 – 22:00

  • Ansamblul „Anton Pann”
  • Ansamblul „Lilioara” din Bihor
  • Spectacol de dans „Magia Sărbătorilor”
  • Grupul de colindători „Roua” dinGorj
  • Gelu Voicu şi Taraful „Lăutarii” din Teleorman

[tab:Duminică, 6 decembrie:]

18:30 – 21:30

  • Grupul de copii „Veselia” de pe Iza– Maramureş
  • Grupul de copii „Mlădiţe Ilfovene” din Clinceni
  • Ansamblul „Timişul” din Timişoara  cu Nicoleta Voica şi Gheorghe Turda 
  • Nicolae Voiculeţ şi Orchestra România

[tab:Vineri, 11 decembrie:]

18:30 – 21:40

  • Firma
  • Coma
  • Moonlight Breakfast

[tab:Sâmbătă, 12 decembrie:]

18:30 – 21:30

  • Jazzy Jo
  • Radio Killer
  • Aya
  • Sore
  • Dorian
  • Cabron
  • Smiley

[tab:Duminică, 13 decembrie:]

18:30 – 22:00

  • El Negro
  • Analia Selis
  • Ansamblul „Ellas” şi Mihalis
  • Fredi Camacho
  • Biu Marquetti
  • Anna Lesko

[tab:Vineri, 18 decembrie:]

18: 30 – 21:30

  • Orchestra Naţională „Valahia”
  • Andreea Chisăliţă
  • Andreea Ghiţiu
  • Ioana Maria Ardelean
  • Ansamblul „Rapsodia Carpaţilor”
  • Alin Trocan şi Fabrica de Folclor „Albert Urdarea”
  • Andreea Ciupe
  • Georgiana Păduraru
  • Ionela Toma
  • Emilia Dorobanţu
  • Andreea Haisan
  • Paul Ananie
  • Mariana Ionescu Căpitănescu

[tab:Sâmbătă, 19 decembrie:]

18:30 - 21:30

  • Taraful „Virtuozii Transilvani”
  • Lavinia Goste, Gabriela Tuţă şi Ovidiu Homorodean
  • Fabrica de Folclor - creart
  • Ansamblul „Tradiţii Maramureşene”
  • Colindele artiştilor şi Ansamblul „Tradiții Maramureşene”
  • Orchestra Naţională „Valahia”, condusă de dirijor Marius Zorilă
  • Nicuşor Iordan
  • Mioara Velicu
  • Marius Zorilă și Orchestra Naţională „Valahia”
  • Matilda Pascal Cojocăriţa, Ştefan și Horațiu Cigu

[tab:Duminică, 20 decembrie:]

18:00 – 21:30

  • Provincialii
  • Antonia
  • Holograf

[tab:Luni, 21 decembrie:]

17:30– 22:00

  • Cristi Dumitrașcu & Academic Live Crew - Baricada, La Aniversară
  • Cristi Luca & Academic Live Crew – Vali Sterian
  • Vali Petcu
  • Dan Manciulea
  • Nicu Zota
  • Daniel Făt
  • Ovidiu Mihăilescu
  • Eugen Avram & Cristi Dumitraşcu
  • Eugen Avram
  • Adrian Bezna
  • Daniel Iancu
  • Țapinarii
  • Trooper,Hrubaru & Cristi Dumitrașcu
  • Dan Teodorescu (TAXI)
  • Dan Iliescu (Timpuri Noi)
  • Emerich Imre
  • Dinu Olăraşu
  • Mircea Vintilă
  • Vali Șerban
  • Cristi Dumitrașcu & Academic Live Crew Golan – post mortem
  • Cristi Dumitraşcu & Academic Live Crew & all artists

[tab:Marţi, 22 decembrie:]

18:30 – 21:30

  • Ansamblul „Doina Dobrogei” din Medgidia
  • Ansamblul de copii si tineret „Poenarii Burchii” şi „Brezoaia”, Rucăr
  • Ansamblul „Mureşul” din Mureş  
  • Cornelia şi Lupu Rednic

[tab:Miercuri, 23 decembrie:]

18:30 – 22:00

  • Vasile Șeicaru
  • Narcisa Suciu
  • Ducu Bertzi
  • Invitat special

[tab:Sâmbătă, 26 decembrie:]

18:00 – 21:40

  • Pepe
  • Proconsul
  • Călin Geambaşu Band 
  • Delia & Band 

[tab:Duminică, 27 decembrie:]

18:00 – 22:00

  • Luminiţa Anghel
  • Marcel Pavel
  • Direcţia 5 cu Alinca  
  • Loredana & Agurida

Programul poate suferi modificări.

Citește mai multe despre Analia SelisAnna LeskoAntoniaCabronComaDelia MatacheDorianDucu BertziEl NegroFirmaHolografJazzy JoLoredana GrozaLuminita AnghelMarcel PavelMoonlight BreakfastPepeProconsulRadio KillerSmileySoreȚapinariiTrooper

Calendar concerte

<< aug. 2018 >>
lmmjvsd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

CLOSE
CLOSE