Cele mai așteptate concerte în România și recomandăriCele mai importante concerte în Romania 2018-2019 INFO CONCERT:
UNTOLD Festival 2019
INFO CONCERT:
BT Live: Zdob și Zdub / A-C Leonte
INFO CONCERT:
Musicalul Queen "We Will Rock You"
INFO CONCERT:
Summer Well 2019
INFO CONCERT:
The Cure
INFO CONCERT:
ARTmania Festival 2019

AWAKE Festival 2018 la Domeniul Teleki

Raportează erori Data: vineri, 17 august 2018- duminică, 19 august 2018Ora de incepere: 17:00 Locatie:
Domeniul Teleki,
Gornești 96108
Organizator: Emagic

Cea de-a doua ediție AWAKE Festival va avea loc în perioada 17-19 august 2018 pe domeniul Teleki din satul Gornești, județul Mureș. Primii artiști ce vor urca pe scenă la cea de-a doua ediție sunt Wilkinson în fomulă live, Milky Chance, Vița de Vie (show simfonic cu Filarmonica de Stat Târgu Mureș), The Subways, alături de The Parlotones, Akua Naru, Fink, Subcarpați cu invitați speciali Hanu’ cu Braga, Mihail, Șatra B.E.N.Z., Ivan and the Parazol, Fran Palermo, DJ Shiver, DJ Sauce, DJ Antenna, Detour, Vlademir, IV-IN, Ethylen, Vlad Bretan, Eye Scream, Scopter, Dan Medeșan, Addo, Akos, Albin Kackza, Manu și Ugly Astronaut.

Morcheeba, cunoscuta trupă de trip hop din Marea Britanie se alătură line-up-ului festivalului. La această ediție, Telekom Electronic Beats, una dintre cele mai importante platforme de promovare a muzicii electronice contemporane va avea propria scena în cadrul festivalului. Aceasta este curatoriată de All You Can Dance/FORM Space. James Zabiela, Ten Walls, Eelke Kleijn sunt headlinerii Telekom Electronic Beats Stage.

Programul pe scene și zile AWAKE Festival 2018

The Cube Main Stage

- Vineri:

17:00-19:00 DJ ANTENNA
19:00-19:45 IVAN & THE PARAZOL
20:15-21:00 MIHAIL
21:30-22:30 THE PARLOTONES
23:00-00:15 MORCHEEBA
0:30 – 2:00 THE SHIVER SHOW

- Sâmbăta:
16:30 – 18:00 DJ SAUCE
18:15 – 18:45 SZEMPÖL OFFCHESTRA
19:15-20:00 OCS
20:30-21:30 SUBCARPAȚI WITH SPECIAL GUEST HANU’ CU BRAGĂ
22:00-23:00 AKUA NARU
23:30-00:30 VIȚA DE VIE ÎN CORZI WITH FILARMONICA DE STAT TÎRGU MUREȘ
01:00-02:30 WILKINSON

- Duminică:

17:00-19:00 DETOUR
19:15-20:00 FRAN PALERMO
20:30-21:30 FINK
22:00-23:00 THE SUBWAYS
23:30-00:45 MILKY CHANCE
01:00-02:00 ȘATRA B.E.N.Z.

Telekom Electronic Beats Stage

- Vineri:

20:00-22:00 AKOS
22:00-00:00 ETHYLEN
00:00-02:00 CULOE DE SONG
02:00-04:00 VLADEMIR
04:00-06:00 IV-IN
06:00 – 08:00 SCOOPTER

- Sâmbăta:

20:00-22:00 ALBIN KACZKA
22:00-00:00 DAN MEDEȘAN
00:00-02:00 ETHYLEN
02:00-04:00 JAMES ZABIELA
04:00-06:00 VLAD BRETAN
06:00 – 08:00 ADDO

- Duminică:

20:00-22:00 EYE SCREAM
22:00-00:00 UGLY ASTRONAUT
00:00-02:00 VLADEMIR
02:00-04:00 EELKE KLEIJN
04:00-06:00 MNB
06:00 – 08:00 IV-IN

The Wire by Office Clubul Presei

- Vineri:

21:00 – 21:30 ACOUSTIC BASTARDS
22:30 – 23:00  FUNKORPORATION
02:00 – 03:00  REHAB NATION

- Sâmbăta:

23:00 – 23:30  BOGDAN GHIRAU
02:30 – 03:30  SKA-NK

- Duminică:

02:00 – 03:30  SUBURBIA 11

Castle Lounge by J`ai Bistrot

- Vineri:

17:00 – 20:00 EZRIK
20:00 – 23:00 SPECIAL GUESTS: 90’S HEROES
23:00 – 24:00 OMELETTE
00:00 – 03:00 EZRIK

- Sâmbăta:

15:00 – 19:00 BRÓDY & DR. PANDA
19:00 – 22:00 SPECIAL GUESTS
22:00 – 23:00 BRÓDY & DR. PANDA
23:00 – 03:00 NOPAME

- Duminică:

17:00 – 03:00 OANA,  TEPE , MA:TEI

Bilete AWAKE Festival 2018

  • Abonament - 199 lei
  • Abonament + camping - 225 lei

AWAKE este un festival care și-a propus încă de la început să aducă în mijlocul naturii arta sub cât mai multe forme, reunind în prima ediție nu doar muzicieni din diferite colțuri ale lumii, ci și actori, artiști plastici, oameni creativi, totul într-o atmosfera de relaxare asezonata cu party-uri pline de energie.

Set-up-ul festivalului a fost unul special, domeniul Teleki fiind amenajat cu mobilier și elemente decorative special realizate pentru AWAKE, pornind de la conceptul artistic al festivalului, dar și cu instalații de mari dimensiuni. În prima ediție au urcat pe scenă trupe ca Mary PopKids, Subcarpați, Golan, Jurjak, Les Elephants Bizarres, Modestep, Irie Maffia, Axel Thesleff,Alternosfera, Kiscsillag, Șuie Paparude, Gojira & Planet H, DJ Sauce, sZempöl Offchestra, T-Boys: Goranga & Missile și DJ Shiver. Dirtyphonics, Aeroplane, Mazde, Coma, The Kryptonite Sparks, Greetings Sugar, Satellites, Arme, Andreea Veder și NoruNegru.

Următoarea ediție va încerca să păstreze aceeași idee de comuniune artistică, dar promite să revină cu un set-up mai spectaculos, un program mai bogat și activități dintre cele mai diverse pentru a oferi publicului o experiență AWAKE și mai intensa.

 

Citește mai multe despre FinkMihail (Mihail Sandu)Milky ChanceMorcheebaȘatra B.E.N.Z.SubcarpatiThe SubwaysVita de VieWilkinson

Calendar concerte

<< nov. 2018 >>
lmmjvsd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Raportează o problemă legată de eveniment

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
CLOSE
CLOSE