După succesul piesei "Maria, Maria" și primul concert la Sala Palatului, Lidia Buble revine vara aceasta cu un nou single menit să cucerească audiența. Melodia se numește "Numa bună de iubit", iar Lidia spune că nu suntem pregătiți pentru ce va urma.
Detalii privind data lansării nu au fost încă dezvăluite, dar teaser-ele privind acest single anunță că melodia va apărea în curând. Artista a dezvăluit o serie de poze pe Instagram, care a par a fi de la filmarea videoclipului. Le puteți vedea pe toate aici.
Anul trecut, Lidia a lansat primul ei album de studio, "Fragil". Discul a cuprins 11 piese, fiecare cu propria vibrație, construind un univers sonor care trece prin iubire, pierdere, speranță și regăsire. Piese precum "Amândoi", "Maria, Maria", "Buzele tale" sau "Tic Tac" au cucerit publicul.
"Este un album cu totul și cu totul real. Este desprins și scris din trăiri personale. Altele mai frumoase, altele mai dureroase, dar toate au făcut parte din viața mea la un moment dat și m-au maturizat și m-au făcut să fiu omul care sunt astăzi și îmi place să spun că sunt mândră", spunea Lidia la momentul lansării.
Lidia Buble și-a început cariera în 2014 cu piesa "Noi simțim la fel", iar în același an a câștigat premiul "Best New Act" la Romanian Music Awards. Au urmat single-uri ca "Inima nu știe", "Le-am spus și fetelor" (feat. Amira), "Mă cerți" (feat. Adi Sînă) și "Mi-e bine" (feat. Matteo), piese ce au adunat sute de milioane de vizualizări pe YouTube.
Anul trecut, Lidia a lansat prima sa colaborare cu 2 Sud Est. Compusă de Laurențiu Duță și Constantin Mihai, piesa s-a intitulat "Amândoi" și a fost dedicată celor care iubesc fără rețineri.




















































