Ca să fie în tema cu serialul "Wednesday", Lady Gaga și-a început numărul muzical dintr-un sicriu, pe care stătea scris "Aici se odihnește Regina Monstru". "Zombieboy", extrasă de pe albumul "Mayhem", a dat tonul distracției și spectacolului artistic. Artista de 39 de ani a fost înconjurată de dansatori cu look-uri înfricoșătoare, ea fiind, de asemenea, parcă ruptă dintr-o poveste de groază.
Gaga s-a mișcat hipnotic și pe "Goo Goo Muck", recreând celebrul dans devenit viral în primul sezon "Wednesday", alături de performeri costumați ca Wednesday Addams, majordomul Lurch și Thing. În acest moment a apărut pe scenă și Jenna Ortega, protagonista serialului "Wednesday". Nu a dansat, însă s-a așezat la o masă "festivă", de unde a urmărit-o pe Lady Gaga interpretând piesa "Abracadabra".
Apariția cântăreței la evenimentul Netflix Tudum a confirmat prezența ei în distribuția celui de-al doilea sezon. Lady Gaga o va interpreta pe Rosaline Rotwood, o profesoară legendară de la Nevermore Academy, care se va intersecta cu Wednesday într-un mod surprinzător. Personajul său va apărea în partea a doua a sezonului, cu lansare pe 3 septembrie. Prima parte va debuta pe 6 august. Tot la Netflix Tudum au fost prezentate primele minute din viitorul sezon, în care Wednesday Addams și Thing vânează un criminal în serie interpretat de Haley Joel Osment.
În altă ordine de idei, Lady Gaga traversează o perioadă prolifică din punct de vedere muzical. După lansarea discului "Mayhem", a susținut mai multe show-uri live, cele mai recente având loc în Mexic, Brazilia, Singapore și la festivalul Coachella. În mai, artista a intrat în istorie cu cel mai mare concert susținut vreodată de o femeie. 2,5 milioane de oameni i-au fost alături la un show cu intrare liberă, ce a avut loc în Rio de Janeiro.





























![Martin Garrix & Ed Sheeran - Repeat It (Acoustic Version) [Official Video]](https://static.infomusic.ro/media/2026/06/videoclip-martin-garrix-ed-sheeran-repeat-it-acoustic-version-80x80.jpg)
























