Urmărește-ne în Social Media

Emisiuni radio-tv

Connect-R a gătit la "Chefi la Cuţite" un desert din copilărie

Primul invitat muzical de la sezonul 9 al emisiunii "Chefi la Cuţite" este Connect-R. Artistul a venit la emisiunea de pe Antena 1 la rugăminţile fiicei sale, Maya, care îşi dorea ca tatăl său să ia cuţitul de aur. Muzicianul a pregătit un desert din copilăria sa, iar momentul îl vedeţi în articol.

Publicat

pe

Connect-R Chefi la Cutite Sezonul 9
Connect-R Chefi la Cutite Sezonul 9 │ FOTO: Antena 1

Connect-R nu se consideră o forţă în bucătărie şi a declarat în discuţia cu chefii că el găteşte acasă doar micul dejun. Artistul şi-a pus şorţul negru şi a început să început să pregătească... Tortul Săracului. Este o prăjitură a copilăriei sale, pe care o pregătea familiei sale la 11 ani. Este clasicul tort de biscuiţi, pe bază de biscuiţi populari, cacao, lapte şi esenţă de rom. Din start a început să improvizeze, creând un tort dreptunghiular şi nu rotund.

Cu ocazia participării la "Chefi la Cuţite", Connect-R ne-a împărtăşit şi puţin din istoria sa personală. Am aflat că tatăl său a lucrat în tinichigerie la o cofetărie şi aducea mereu biscuiţi şi cacao acasă, astfel că se putea găti uşor această prăjitură. Din păcate, concurentul s-a luat cu vorba şi a cam ars ciocolata, identificată imediat de Chef Florin Dumitrescu drept "cam afumată". Sorin Bontea găsise un fel de savoare specială, încercând să îl scape pe muzician, dar nu a ţinut mult.

Cătălin Scărlătescu a trebuit să îl alerge pe Bontea pentru a pune mâna pe o felie de tort. Mai surprinzător decât faptul că îl vedem pe Connect-R pregătind prăjituri e faptul că artistul a lăudat talentul lui Chef Sorin Bontea la cântat muzică lăutărească. În backstage, alături de Speak, la un pahar de vin am aflat că Bontea a cântat 40 de minute la nunta sa, că are ureche muzicală şi că ar putea avea o carieră muzicală. Apropo de cariere, Sorin Dumitrescu chiar a cochetat cu muzica, dar pus în faţa Tortului Săracului a declarat că rapperul găteşte mai bine decât cântă el.

Fanii lui Connect-R au aflat şi un pic de trivia din viaţa artistului şi anume ce înseamnă simbolul său tatuat între piept şi gât. Este o roată de car, simbol afişat pe steagul oficial al rromilor. Artistul a lansat o inedită colaborare cu Bruja în februarie 2021, piesa "Cântăreţi de karaoke", după ce apăruse şi pe piesa lansată de AVA, "Emoţii". În ianuarie a scos "Nonşalant" alături de Amuly.

Anul începuse cu un concert online la podcastul lui Pepe, unde s-a cântat populară, trap, latino, pop şi reggae.

PUBLICITATE
Comentează

Concerte & turnee

Lost Frenquencies, JP Cooper, Tom Odell cântă la festivitatea de închidere a Campionatului Mondial de Esports - Digital Throne

În cadrul festivităților Campionatului Mondial de Esports - Digital Throne, programate pentru 1-3 septembrie la Iași, participanții se vor putea bucura de concerte marca Lost Frenquencies, JP Cooper și Tom Odell. Lineup-ul este completat de artiști români. Mai multe detalii în articol.

Publicat

pe

JP Cooper și Tom Odell
JP Cooper și Tom Odell │ FOTO: InfoMusic

Digital Throne, festivalul de 10 zile ce transformă Iașiul în capitala globală a sportului digital, artei, educației și divertismentului, va avea loc între 24 august și 3 septembrie și va găzdui, printre multe alte evenimente conexe, finalele Campionatului Mondial de Eports și festivalul Comic Con. În cadrul festivității de închidere ce se va desfășura în zona Palas, în perioada 1-3 septembrie, pe scena Digital Throne vor urca Lost Frequencies, JP Cooper și Tom Odell.

Lineup-ul este completat de Delia, The Motans, Connect-R & Johny Romano, Deliric x Silent Strike și mulți alți artiști care vor fi anunțați în curând.

Felix De Laet, cunoscut ca Lost Frequencies, este un DJ și producător belgian. În 2014, la începutul carierei sale, a lansat piesa "Are You With Me" ce a ajuns pe locul 1 în 18 țări și l-a ajutat pe acesta să devină primul artist belgian ce a atins vreodată primul loc în topurile muzicale din Marea Britanie. De-a lungul carierei, acesta a remixat melodii cunoscute ale unor artiști precum Justin Bieber, Miley Cyrus, Major Lazer. Conform Spotify, Lost Frequencies are peste 24 de milioane de ascultători lunari.

Cântărețul și compozitorul englez Tom Odell este unul din cei mai importanți artiști britanici contemporani. La 10 ani după ce cântărețul britanic a obținut succes cu hitul său "Another Love", melodia sa a reintrat în topuri în Europa și Marea Britanie, reprezentând un simbol al celor care protestează pașnic pentru pace.

JP Cooper este un cântăreț și compozitor englez în vârstă de 39 de ani, cunoscut pentru colaborarea pe piesa "Perfect Strangers" alături de Jonas Blue în 2016.

Comic Con în cadrul Digital Throne

Digital Throne va aduce la Iași Comic Con, eveniment dedicat fanilor benzilor desenate, animațiilor, jocurilor video, și serialelor TV. La Comic Con vor fi prezenți artiști și actori cunoscuți din filme și pop culture, printre care Henry Ian Cusick (Lost, The 100,  Scandal), Sebastian Roche (Supernatural), Luka Peroš (La Casa de Papel), Naomi Grossman (American Horror Story) și Nikola Djuricko (Stranger Things).

Fanii vor avea șansa de a-și cunoaște actorii favoriți, de a se fotografia individual cu ei, de a obține autograful lor personalizat și de a purta discuții live în cadrul panel-urilor de Q&A, de unde pot afla și amănunte neștiute de pe platourile de filmare.

Finalele Campionatului Mondial de Esports

Digital Throne găzduiește cea de-a 15-a ediție a Campionatelor Mondiale de Esports. Competiția, organizată de Federația Internațională de Esports, va reuni cei mai mulți jucători pe care i-a avut vreodată la start orice eveniment de profil organizat până acum în lume. Peste 700 de jucători din 120 de țări se vor înfrunta la șase dintre jocurile competitive de top ale momentului - Counter Strike: Global-Offensive, Dota 2, eFootball, Tekken, Mobile Legends și PUBG Mobile.

Valoarea premiilor puse la bătaie este de 500.000 dolari, cel mai mare prize pool pe care un Campionat Mondial l-a avut vreodată. Premiile vor fi adjudecate în urma celor aproape 500 de meciuri pe care turneul final de la Iași le va găzdui timp de o săptămână.

Bilete și acces

Prețul abonamentelor la festivitatea de închidere a Digital Throne (1-3 septembrie) este următorul: până pe data de 20 iulie, prețul abonamentului pentru cele 3 zile este de 150 Lei. Până în ziua evenimentului acesta va fi de 220 Lei. Abonamentul achiziționat direct la festival va avea un preț de 250 Lei.

Accesul la finalele Campionatului Mondial de Esports este gratuit. Pentru mai multe detalii despre bilete și modalitatea de achiziționare, accesează agenda InfoMusic.

Citește în continuare

Trending