Cele mai așteptate concerte în România și recomandăriCele mai importante concerte în Romania în 2019 INFO CONCERT:
Summer Well 2019
Cerbul de Aur (logo)INFO CONCERT:
Cerbul de Aur 2019
Whitesnake în concert la București pe 1 iulie 2019Poze concert Whitesnake la București pe 1 iulie 2019 INFO CONCERT:
Michael Bolton
INFO CONCERT:
UNTOLD Festival 2019
Steve Aoki s-a aruncat în mijlocul fanilor la Festivalul NEVERSEA 2019NEVERSEA 2019: Jessie J și Steve Aoki au coborât în public în a treia zi de festival - POZE & VIDEO

UNTOLD 2019 - Programul complet pe zile și scene

UNTOLD 2019 își va deschide porțile pentru o ediție aniversară de poveste. Consultă programul complet al concertelor pe zile, ore și scene.
Publicul festivalului UNTOLD

Publicul festivalului UNTOLD (foto: UNTOLD)

Cea de-a cincea ediție UNTOLD Festival va avea loc la Cluj-Napoca, în primul weekend din luna august, mai exact între 1 - 4 august 2019. Organizatorii pregătesc anul acesta ediția aniversară a festivalului, line-up-ul fiind unul pe măsură.

Carismaticul artist britanic Robbie Williams va urca pe scena principală a festivalului din Cluj-Napoca și va susține un show incendiar, din a cărui producție vor face parte peste 50 de muzicieni și dansatori.

Lui Robbie Williams, prezentat drept surpriza festivalului, i se alătură artiști precum Busta Rhymes, David Guetta, Armin Van Buuren, Martin Garrix, Dimitri Vegas&Like Mike, Timmy Trumpet, Bastille, James Arthur, Oscar and The Wolf și mulți alții. 

UNTOLD 2019 - Programul complet pe zile, ore și scene

Joi, 1 august:

Main Stage

  • 17:00 - Partidul Kiss FM
  • 19:30 - Smiley
  • 20:45 - Tove Lo
  • 22:00 - James Arthur
  • 23:15 - TUJAMO
  • 01:00 - W&W
  • 2:45 - Dimitri Vegas & Like Mike
  • 4:00 - 3 Are Legend
  • 4:30 - Steve Aoki

Galaxy

  • 21:00 - Floog
  • 23:00 - OXIA
  • 01:00 - Loco Dice
  • 03:30 - Joseph Capriati
  • 06:00 - Ana Tur

Alchemy

  • 17:00 - Zo
  • 19:00 - K-LU
  • 21:00 - Șatra B.E.N.Z
  • 22:00 - Grasu XXL Live
  • 23:00 - Roni Size
  • 00:30 - Camo & Crooked Live
  • 02:00 - Pendulum DJ Set B2B Friction

Daydreaming

  • 14:00 - IV-IN
  • 15:30 - AKOS
  • 17:00 - Davian
  • 19:00 - Ocean VS Orienatlis
  • 21:00 - Audiofly
  • 00:00 - Monolink
  • 01:30 - Lum
  • 03:30 - Behrouz
  • 05:30 - Viken Arman

Fortune

  • 21:00 - TINLICKER
  • 22:30 - Ruben De Ronde
  • 23:30 - ARTY PRES. ALPHA 9
  • 00:30 - Cosmic Gate
  • 01:45 - Christina Novelli Live
  • 02:00 - Craig Connelly
  • 03:00 - Marco V
  • 04:00 - Johan Gielen
  • 05:00 - Allen Watts & Alessandra Roncone

Forest

  • 17:30 - Satellites
  • 19:00 - Zimbru
  • 20:30 - Funkorporation
  • 22:00 - Alborosie & Shengen Clan
  • 00:00 - Morcheeba

Time

  • 14:00 - NINHO B2B James Aki
  • 15:30 - DJ BEATREKER
  • 16:00 - DJ L
  • 17:00 - DIGITALOVE
  • 18:30 - Moonsound
  • 20:00 - Andre Rizo
  • 21:30 - Paul Damixie
  • 23:15: Kilngande
  • 00:30 - Kristian Nairn
  • 01:30 - NUSHA B2B T78
  • 03:30 - Vali Bărbulescu
  • 05:00 - Maestros Del Ritmo

Earth Spirit

  • 18:00 - Andy Benz
  • 19:30 - Air Ceremony
  • 20:30 - Radia
  • 21:30 - Phillipe Dib's Desert Mind
  • 23:00 - Ancestral Blow
  • 00:00 - Indios Beta's The Flight Of Aguila And The Condor
  • 02:00 - DJ Session

Vineri, 2 august:

Main Stage

  • 17:00 - Basska
  • 18:15 - Subcarpați & Grup Iza
  • 19:30 - Stormzy
  • 21:00 - Busta Rhymes
  • 22:15 - Timmy Trumpet
  • 00:00 - Armin Van Buuren

Galaxy

  • 21:00 - Andrew Meller
  • 23:00 - Lehar
  • 01:30 - Solomun
  • 04:30 - Boris Brejcha
  • 06:30 - Elax

Alchemy

  • 17:00 - DJ Snow & MC Agent
  • 18:45 - Nane
  • 20:00 - Showcase Culese din Cartier
  • 23:30 - Nero DJ Set
  • 01:00 - Borgore
  • 02:30 - Chase & Status DJ Set

Daydreaming

  • 14:00 - ESAUNUE
  • 16:00 - Darai Lama
  • 18:45 - Kerala Dust
  • 20:30 - BLOND:ISH B2B YOKOO
  • 23:00 - Acid Pauli
  • 02:00 - Damian Lazarus
  • 04:00 - Lovestuckk
  • 06:30 - TIMUJIN

Fortune

  • 21:00 - Jody Wisternoff
  • 22:30 - CID INC
  • 00:00 - Grum
  • 01:30 - Dave Seaman
  • 03:00 - Sebastien Leger
  • 04:30 - Undercatt

Forest

  • 17:30 - Heion Live Set
  • 19:30 - Karpov Not Kasparov
  • 21:00 - Komraus
  • 22:30 - The Motans
  • 23:45 - Akua Naru

Time

  • 14:00 - DJ Dark B2B Mentol
  • 15:30 - Volt
  • 16:30 - Matt
  • 17:30 - Marc Rayen
  • 18:30 - Boehm
  • 20:00 - Jack Perry
  • 21:30 - Tom Novy
  • 23:00 - Swanky Tunes
  • 00:30 - Skiy
  • 02:00 - Scarlett Etienne
  • 03:30 - Goncalo
  • 05:00 - No Parachute
  • 06:30 - Jayraa

Earth Spirit

  • 18:00 -  Andy Benz
  • 19:30 - Water Strings
  • 20:30 - River Flow
  • 21:30 - Indios Beta's The Sea of Emotions
  • 23:30 - Radia
  • 00:30 - Phillipe Dib's Sailors
  • 02:00 - DJ Session

Sâmbătă, 3 august

Main Stage

  • 17:00 – Pascal Junior
  • 18:00 – Manual Riva
  • 19:00 – The Avener
  • 21:00 – Oscar and The Wolf
  • 22:30 – Bastille
  • 23:45 – Danny Avila X Flying Steps
  • 01:10 – Don Diablo
  • 02:45 – Fedde Le Grand

Galaxy

  • 21:00 – Artbat
  • 00:30 – Paul Kalkbrenner live
  • 02:30 – Tale of Us
  • 05:30 – Mathame

Alchemy

  • 17:00 – DWLS
  • 18:30 – DJ Wicked
  • 19:30 – Shahmen
  • 20:45 – Spike
  • 22:00 – Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra
  • 23:00 – Congo Natty DJ Set
  • 00:30 – Rusko
  • 02:00 – Sub Focus B2B Wilkinson

Daydreaming

  • 14:00 – Vasiu
  • 16:00 – DJ Kool
  • 18:30 – Black Motion Live
  • 20:30 – Lee Burridge
  • 23:30 – Bedouin
  • 02:30 – Guy Gerber
  • 05:30 – Marwan

Fortune

  • 21:00 – Miss Monique
  • 22:30 – Ilan Bluestone
  • 23:30 – David Gravell
  • 00:30 – ATB
  • 01:45 – Andrew Rayel
  • 03:00 – Richard Durand
  • 04:00 – Ram & Darren Porter
  • 05:00 – Suncatcher & Exolight

Forest

  • 18:00 – Nopame
  • 19:30 – Soundopamine
  • 21:00 – Mihail
  • 22:30 – Alexandrina
  • 00:00 – Sevdaliza

Time

  • 14:00 – Victhor
  • 16:00 – Mano
  • 18:00 – Dobrikan & AFGO
  • 20:00 – The Model
  • 21:30 – Facundo Mohrr
  • 23:00 – Adrian Eftimie & Optick
  • 01:00 – Markus Homm B2B Mihai Popoviciu
  • 03:00 – Sandrino
  • 05:00 – Sllash & Doppe
  • 06:30 – Rosario Internullo

Earth Spirit

  • 18:00 – Andy Benz
  • 19:00 – Fire Polyrhythm
  • 20:00 – O Solar Storm
  • 21:00 – Philippe Dib’s Wild Power
  • 23:00 – Radia
  • 00:00 – Indios Beta’s Volcano
  • 02:00 – DJ Session

Duminică, 4 august

Main Stage

  • 18:00 – Kungs
  • 19:45 – Tinnie Tempah
  • 21:30 – Robbie Williams
  • 23:00 – Nicky Romero
  • 00:30 – David Guetta
  • 02:15 – Martin Garrix
  • 04:00 – Ummet Ozcan

Galaxy

  • 21:00 – Mahony
  • 00:30 – Seth Troxler
  • 03:30 – Jamie Jones B2B Martinez Brothers

Alchemy

  • 17:00 – Jaheyo
  • 18:30 – DJ Undoo & DJ Faibo X
  • 20:00 – El Nino
  • 21:00 – Macanache
  • 22:00 – Paraziții
  • 23:00 – A. Skillz B2B Krafty Kuts
  • 01:30 – Dub FX
  • 03:00 – Andy C & Tonn Piper

Daydreaming

  • 14:00 – Vlademir
  • 16:00 – Bross
  • 18:30 – Sabo & Goldcap
  • 21:30 – Black Coffee
  • 23:30 – Vander
  • 01:30 – Lazare Hoche
  • 03:30 – Matthew Dekay
  • 05:30 – Gorje Hewek & Izhevski

Fortune

  • 19:00 – Bogdan Vix & Claudiu Adam & Airborn
  • 20:30 – The Thrillseekers pres. Hydra
  • 21:30 – Markus Schulz & Adina Butar live
  • 23:30 – Futurecode (Omnia & Ben Gold)
  • 00:30 – Emma Hewitt live
  • 01:00 – John O’Callaghan
  • 02:00 – Giuseppe Ottaviani live 2.0
  • 03:00 – John Askew
  • 04:00 – Sean Tyas & Alex di Stefano
  • 05:00 – Nikolauss & Starpicker

Forest

  • 17:30 – Danaga
  • 20:30 – Chancha Via Circuito
  • 21:30 – Inner Circle
  • 23:00 – Irie Maffia
  • 00:30 – Tanya Stephens & Royal Roots

Time

  • 14:00 – Drix
  • 15:30 – Vladimir B2B Adrian Saguna
  • 17:00 – Albwho B2b Andrew Dum
  • 18:30 – Farius
  • 20:00 – Zwette
  • 21:30 – Arias
  • 23:00 – Nora En Pure
  • 00:30 – Anotr B2B Toman
  • 02:00 – Jay Medvedeva
  • 03:30 – Steff Da Campo
  • 05:00 – Two Pauz
  • 06:30 – Stefan Biniak

Earth Spirit

  • 18:00 – Vazduh & 809DAO live set
  • 20:00 – Ceremony
  • 21:00 – Sacred Plant
  • 22:00 – Cosmos
  • 23:00 – Earth Spirit Philippe Dib & Raida
  • 12:00 – Universe
  • 00:01 – Root’s Celebration
  • 02:00 – DJ Session

Cu un total de peste 67.000 de abonamente vândute, organizatorii UNTOLD au pus în vânzare și biletele de o zi.

Prețurile biletelor de o zi:

Acesta este doar primul prag de preț pentru biletele de o zi, urmând ca acesta să crească în perioada imediat următoare.

  • Ziua 1 - 57 euro + taxe (300, 97 lei)
  • Ziua 2 - 73 de euro + taxe (385,43 lei)
  • Ziua 3 - 73 de euro + taxe (385,43 lei)
  • Ziua 4 - 73 de euro + taxe (385,43 lei)
  • Bilete VIP pentru o zi: 169 de euro plus taxe (892,32 lei)

Beneficiile unui bilet VIP:

  • Timp redus de așteptare la acces și zonă specială de check-in
  • Zonă cu vizibilitate bună către scena principală
  • Meniu mâncare și băuturi premium
  • Posibilitatea de a rezerva o masă
  • Toalete premium
  • Serviciu concierge 24h
  • Șansa de a te întâlni și a petrece timpul cu artiștii de la festival (18+)

Verifică Agenda InfoMusic și cumpără bilete!

Obține informații suplimentare despre eveniment:

Citește mai multe despre Armin van BuurenMorcheebaRobbie Williams
Raluca Chirilă este Editor la InfoMusic.ro.
Citește și alte articole ale autorului.
CLOSE
CLOSE